  • PGSMAJ6.5CAHM2G
PGSMAJ6.5CAHM2G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ6.5CAHM2G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ6.5CAHM2G
Datasheet:
PGSMAJ6.5CAHM2G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ6.5CAHM2G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.22V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    35.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    11.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    6.5V