  • PGSMAJ64AHR3G
PGSMAJ64AHR3G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ64AHR3G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ64AHR3G
Datasheet:
PGSMAJ64AHR3G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ64AHR3G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    103V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    64V