  • PGSMAJ70A M2G
PGSMAJ70A M2G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ70A M2G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ70A M2G
Datasheet:
PGSMAJ70A M2G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ70A M2G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Breakdown (Min)
    77.8V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    113V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    70V