  • PHC.3K.330.CYMC85
PHC.3K.330.CYMC85
advertisement
Manufacturer No:
PHC.3K.330.CYMC85
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-PHC.3K.330.CYMC85
Package:
Datasheet:
PHC.3K.330.CYMC85
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Crimp Gold Chrome Bulk C Push-Pull
Quantity:
In Stock : 1151
Step5Bar-code shipping tag
PHC.3K.330.CYMC85
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Bronze
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Brass
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    3K
  • Feature
    Backshell
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    30
  • Color
    Silver
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    C
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Current Rating
    3.5A
  • Shell Finish
    Chrome
  • Shell Size - Insert
    330
  • Cable Opening
    0.319 ~ 0.335 (8.10mm ~ 8.50mm)