  • PHG.1B.305.CYMD62
PHG.1B.305.CYMD62
advertisement
Manufacturer No:
PHG.1B.305.CYMD62
HK JDW NO:
452-PHG.1B.305.CYMD62
Package:
Datasheet:
PHG.1B.305.CYMD62
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 3691
Step5Bar-code shipping tag
PHG.1B.305.CYMD62
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    1B
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    5
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    9A
  • Shell Size - Insert
    305
  • Contact Style
    Socket
  • Cable Opening
    0.205 ~ 0.244 (5.20mm ~ 6.20mm)
  • Diameter
    12.5mm
  • Length
    39.5mm