  • PHG.1K.314.CLLC45Z
PHG.1K.314.CLLC45Z
advertisement
Manufacturer No:
PHG.1K.314.CLLC45Z
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-PHG.1K.314.CLLC45Z
Package:
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 4947
Step5Bar-code shipping tag
PHG.1K.314.CLLC45Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Bronze
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Brass
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    1K
  • Feature
    Backshell
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Cup
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    14
  • Color
    Silver
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    G
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Current Rating
    2A
  • Shell Finish
    Chrome
  • Shell Size - Insert
    314
  • Cable Opening
    0.161 ~ 0.177 (4.10mm ~ 4.50mm)