  • PHG.2B.314.CYMD72Z
PHG.2B.314.CYMD72Z
advertisement
Manufacturer No:
PHG.2B.314.CYMD72Z
HK JDW NO:
452-PHG.2B.314.CYMD72Z
Package:
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 12890
Step5Bar-code shipping tag
PHG.2B.314.CYMD72Z
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    2B
  • Number of Positions
    14
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    6.5A
  • Shell Size - Insert
    314
  • Contact Style
    Socket
  • Cable Opening
    0.244 ~ 0.283 (6.20mm ~ 7.20mm)
  • Diameter
    16.5mm
  • Length
    46mm