  • PHG.3B.306.CLLD92
PHG.3B.306.CLLD92
advertisement
Manufacturer No:
PHG.3B.306.CLLD92
HK JDW NO:
452-PHG.3B.306.CLLD92
Package:
Datasheet:
PHG.3B.306.CLLD92
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 6 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 4655
Step5Bar-code shipping tag
PHG.3B.306.CLLD92
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    3B
  • Number of Positions
    6
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    17A
  • Shell Size - Insert
    306
  • Contact Style
    Socket
  • Cable Opening
    0.303 ~ 0.362 (7.70mm ~ 9.20mm)
  • Diameter
    19mm
  • Length
    54.5mm