  • PHG.4K.304.CLLC95Z
PHG.4K.304.CLLC95Z
advertisement
Manufacturer No:
PHG.4K.304.CLLC95Z
HK JDW NO:
452-PHG.4K.304.CLLC95Z
Package:
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 16988
Step5Bar-code shipping tag
PHG.4K.304.CLLC95Z
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Series
    4K
  • Number of Positions
    4
  • Ingress Protection
    IP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Current Rating
    30A
  • Shell Size - Insert
    304
  • Cable Opening
    0.358 ~ 0.374 (9.10mm ~ 9.50mm)