  • PHP00603E1581BBT1
PHP00603E1581BBT1
advertisement
Manufacturer No:
PHP00603E1581BBT1
HK JDW NO:
881-PHP00603E1581BBT1
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PHP00603E1581BBT1
Description:
PHP Series, Thin Film, 1.58kOhms, 0.375W 3/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PHP00603E1581BBT1
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.58kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.375W 3/8W
  • Max Power Dissipation
    375mW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.51mm
  • Length
    1.6256mm