  • PHP00805E7870BST1
PHP00805E7870BST1
advertisement
Manufacturer No:
PHP00805E7870BST1
HK JDW NO:
881-PHP00805E7870BST1
Datasheet:
PHP00805E7870BST1
Description:
PHP Series, Thin Film, 787Ohms, 0.63W 5/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PHP00805E7870BST1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    787Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.63W 5/8W
  • Max Power Dissipation
    630mW
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm