  • PHT0603Y5600FG
PHT0603Y5600FG
advertisement
Manufacturer No:
PHT0603Y5600FG
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PHT0603Y5600FG
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thin Film, 560Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PHT0603Y5600FG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Max Operating Temperature
    215°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Depth
    850μm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    1.52mm