  • PHT0805Y9601BG
PHT0805Y9601BG
advertisement
Manufacturer No:
PHT0805Y9601BG
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PHT0805Y9601BG
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 9.6kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PHT0805Y9601BG
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    9.6kOhm
  • Max Operating Temperature
    215°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    1.91mm