  • PIS2816-680M-04
PIS2816-680M-04
advertisement
Manufacturer No:
PIS2816-680M-04
HK JDW NO:
3540-PIS2816-680M-04
Package:
Step5Bar-code shipping tag
PIS2816-680M-04
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Material
    Steel
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
    2006
  • Tolerance
    20%
    2
  • Resistance
    380MOhm
    1
  • Current Rating
    690mA
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    380MOhm
  • Rated Current-Max
    0.69A
  • Inductance-Nom (L)
    68 µH
  • Height
    4.7mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    7.5mm