  • PJA1500F-24-W
PJA1500F-24-W
advertisement
Manufacturer No:
PJA1500F-24-W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PJA1500F-24-W
Package:
Datasheet:
PJA1500F-24-W
Description:
PJA SERIES AC/DC PS (ENCLOSED TY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PJA1500F-24-W
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1536W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, DEMKO
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    64A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PJA (1500W)
  • Size / Dimension
    10.55Lx7.01W x 2.40 H 268.0mmx178.1mmx61.0mm