  • PJB-24V100WLNA
PJB-24V100WLNA
advertisement
Manufacturer No:
PJB-24V100WLNA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PJB-24V100WLNA
Package:
Datasheet:
PJB-24V100WLNA
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PJB-24V100WLNA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    PJB (103W)
  • Size / Dimension
    7.28Lx2.83W x 1.77 H 185.0mmx72.0mmx45.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    4.3A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    4.3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    45mm
  • Length
    185mm
  • Width
    72mm