  • PJMA1000F-12
PJMA1000F-12
advertisement
Manufacturer No:
PJMA1000F-12
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PJMA1000F-12
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 1008W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PJMA1000F-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    Cosel USA, Inc.
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C (With Derating)
  • Series
    PJMA (1000W)
  • Size / Dimension
    9.45" L x 5.91" W x 2.40" H (240.0mm x 150.1mm x 61.0mm)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    1008W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, DEMKO
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    4 kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    85 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
    84 A