  • PK-26N04P-12AQ
PK-26N04P-12AQ
advertisement
Manufacturer No:
PK-26N04P-12AQ
HK JDW NO:
512-PK-26N04P-12AQ
Package:
Datasheet:
PK-26N04P-12AQ
Description:
Audio Indicators & Alerts CONSTANT, 8-14VDC 450HZ, 85DB, BUZZER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PK-26N04P-12AQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Flange
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    PK
  • Size / Dimension
    1.024Lx1.024W 26.00mmx26.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect Tab - 0.102 (2.60mm)
  • Voltage - Rated
    12V
  • Technology
    Magnetic
  • Frequency
    400Hz
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    45mA
  • Voltage Range
    8V~14V
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    80dB @ 12V, 30cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm