  • PK-35A29W-24VQ
PK-35A29W-24VQ
advertisement
Manufacturer No:
PK-35A29W-24VQ
HK JDW NO:
512-PK-35A29W-24VQ
Package:
Datasheet:
PK-35A29W-24VQ
Description:
ALARM CONSTANT 12-28VDC 95DB2.9HZ 42X16MM FLANGE WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PK-35A29W-24VQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    24V
  • Technology
    Piezo
  • Current Rating
    50mA
  • Frequency
    2.9kHz
  • Operating Supply Current
    50mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    50mA
  • Voltage Range
    12V~28V
  • Self Resonant Frequency
    2.9kHz
  • Max Supply Voltage (DC)
    28V
  • Port Location
    Top
  • Min Supply Voltage (DC)
    12V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    95dB @ 24V, 30cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Height Seated (Max)
    0.638 16.20mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Panel Mount, Flange
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    PK
  • Size / Dimension
    1.654Dia 42.00mm