  • PL-05-5-254-H
PL-05-5-254-H
advertisement
Manufacturer No:
PL-05-5-254-H
Manufacturer:
Wakefield-Vette
HK JDW NO:
869-PL-05-5-254-H
Package:
Datasheet:
Description:
THERM PAD 25.4MMX25.4MM GOLD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PL-05-5-254-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Square
  • Series
    ulTIMiFlux™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Gap Filler Pad, Sheet
  • Color
    Gold
  • Shelf Life
    Indefinite
  • Adhesive
    Tacky - One Side
  • Storage/Refrigeration Temperature
    95°F 35°C or Below
  • Outline
    25.40mm x 25.40mm
  • Thermal Conductivity
    5.0W/m-K
  • Width
    25.4mm
  • Thickness
    0.0197 0.500mm