  • PL105-7.5-40-01S
PL105-7.5-40-01S
advertisement
Manufacturer No:
PL105-7.5-40-01S
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
HK JDW NO:
507-PL105-7.5-40-01S
Package:
Datasheet:
PL105-7.5-40-01S
Description:
TEM 40X40X3.1MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PL105-7.5-40-01S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    85°C
  • Series
    PL105-7.5
  • Size / Dimension
    Square - 40.00mm Lx40.00mm W
  • Feature
    Lead Wires, Sealed
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    2.3Ohm
  • Current - Max
    7.6A
  • Voltage - Max
    21.2V
  • Qmax @ Th
    105.0W @ 27°C
  • Delta Tmax @ Th
    60°C @ 27°C
  • Number of Stages
    1
  • Height
    3.10mm