  • PL2.5-36-130B
PL2.5-36-130B
advertisement
Manufacturer No:
PL2.5-36-130B
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-PL2.5-36-130B
Package:
Datasheet:
PL2.5-36-130B
Description:
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
PL2.5-36-130B
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    113g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PL2.5-xx-130B
  • Size / Dimension
    41.28mm Lx36.37mm W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    2.5W
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Isolation
    3500Vrms
  • Max Output Current
    70mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 140mA Series 70mA
  • Power - Max
    2.5VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 18V Series 36V
  • Height
    28.6mm
  • Height Seated (Max)
    28.60mm