  • PL2R10MV1
PL2R10MV1
advertisement
Manufacturer No:
PL2R10MV1
Manufacturer:
Crouzet
HK JDW NO:
182-PL2R10MV1
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 240HRS 10A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PL2R10MV1
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PL2R10MV1.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Series
    PL2R10
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    12V~240VAC/DC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Function
    Repeat Cycle, Twin Timer
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 250VAC