  • PLS-041B-3PPI
PLS-041B-3PPI
advertisement
Manufacturer No:
PLS-041B-3PPI
Manufacturer:
PIC GmbH
HK JDW NO:
617-PLS-041B-3PPI
Package:
Datasheet:
PLS-041B-3PPI
Description:
STANDARD LEVEL SENSOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLS-041B-3PPI
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, M8 Thread
  • Material - Housing & Prism
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Type
    Liquid, Powder
  • Voltage - Rated
    200V
  • Output Type
    Switch
  • Current
    1A
  • Output Configuration
    SPST-NC
  • Switch Actuation Level
    1.614 (41mm)