  • PLS-75F25AL05-08
PLS-75F25AL05-08
advertisement
Manufacturer No:
PLS-75F25AL05-08
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
HK JDW NO:
603-PLS-75F25AL05-08
Package:
Datasheet:
PLS-75F25AL05-08
Description:
SPEAKER ROUND SQUARE FRAME
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLS-75F25AL05-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Shape
    Round, Square Frame
  • Material - Cone
    Aluminum (AI)
  • Material - Magnet
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    PLS
  • Size / Dimension
    3.071Lx3.071W 78.00mmx78.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Eyelet(s)
  • Type
    Full Range
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    7.42Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    106.89Hz
  • Frequency Range
    100Hz~20kHz
  • Power - Rated
    25W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    84.50
  • Efficiency - Type
    Half Space Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    1W/1M
  • Height Seated (Max)
    1.862 47.30mm