  • PLTT0805Z6121AGT5
PLTT0805Z6121AGT5
advertisement
Manufacturer No:
PLTT0805Z6121AGT5
HK JDW NO:
881-PLTT0805Z6121AGT5
Datasheet:
PLTT0805Z6121AGT5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 6.12kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C
Step5Bar-code shipping tag
PLTT0805Z6121AGT5
  • Operating Temperature
    -55°C~215°C
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    6.12kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm