  • PM0805H-680NJ
PM0805H-680NJ
advertisement
Manufacturer No:
PM0805H-680NJ
HK JDW NO:
103-PM0805H-680NJ
Datasheet:
PM0805H-680NJ
Step5Bar-code shipping tag
PM0805H-680NJ
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    PM0805H
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Base Part Number
    PM0805H
  • Inductance
    680nH
  • Height Seated (Max)
    0.049 1.25mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm