  • PM125S-470M-RC
PM125S-470M-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM125S-470M-RC
HK JDW NO:
103-PM125S-470M-RC
Datasheet:
PM125S-470M-RC
Step5Bar-code shipping tag
PM125S-470M-RC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.457W 12.60mmx11.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Depth
    12.1mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Current - Saturation
    1.78A
  • DC Current
    1.5A
  • Height
    5.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.232 5.90mm