  • PM125SH-220M-RC
PM125SH-220M-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM125SH-220M-RC
HK JDW NO:
103-PM125SH-220M-RC
Datasheet:
PM125SH-220M-RC
Step5Bar-code shipping tag
PM125SH-220M-RC
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Depth
    12.8mm
  • Current Rating
    4A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    43mOhm Max
  • Max DC Current
    4A
  • Frequency - Self Resonant
    13.4MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    29 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    29
  • Current - Saturation
    3.7A
  • Case/Size Code
    4949
  • DC Current
    4A
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm