  • PM3-KBWDW12.0
PM3-KBWDW12.0
advertisement
Manufacturer No:
PM3-KBWDW12.0
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-PM3-KBWDW12.0
Package:
120
Datasheet:
PM3-KBWDW12.0
Description:
PNL MNT BLUE 20MA W/WIRE: 12"
Step5Bar-code shipping tag
PM3-KBWDW12.0
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    120
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    PM3
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Color
    Blue
  • Termination Style
    Wire Leads - 12 (304.80mm)
  • Operating Supply Voltage
    4V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.19 (4.83mm)
  • Voltage
    4V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    5.90mm Dia
  • Forward Voltage
    4V