  • PM43-8R2M
PM43-8R2M
advertisement
Manufacturer No:
PM43-8R2M
HK JDW NO:
103-PM43-8R2M
Datasheet:
PM43-8R2M
Step5Bar-code shipping tag
PM43-8R2M
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    PM43
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Bobbin Core
  • Current Rating
    840mA
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    147mOhm
  • Max DC Current
    1.26A
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Case/Size Code
    1816
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm