  • PM4HA-H-AC240V
PM4HA-H-AC240V
advertisement
Manufacturer No:
PM4HA-H-AC240V
HK JDW NO:
590-PM4HA-H-AC240V
Package:
Datasheet:
PM4HA-H-AC240V
Step5Bar-code shipping tag
PM4HA-H-AC240V
    12 Weeks
  • Contact Material
    Silver
  • Mount
    Flush, Panel, Socket, Surface Mount
  • Mounting Type
    Socketable
  • Number of Pins
    11
  • Published
    2002
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Depth
    48mm
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Voltage - Rated AC
    240V
  • Number of Contacts
    2
  • Operating Supply Voltage
    240V
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Interface
    Analog
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    5A
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Number of Inputs
    2
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Power Consumption
    10W
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC
  • Max Supply Voltage (AC)
    240V
  • Coil Voltage (AC)
    240V
  • Delay Time
    0.1 Sec ~ 500 Hrs
  • Timing Adjustment Method
    Hand Dial
  • Timing Initiate Method
    Input Voltage, Trigger Signal
  • Length
    48mm
  • Width
    72.5mm