  • PM4HF11R-M-AC120VS
PM4HF11R-M-AC120VS
advertisement
Manufacturer No:
PM4HF11R-M-AC120VS
HK JDW NO:
590-PM4HF11R-M-AC120VS
Package:
Datasheet:
Description:
Electromechanical Relay DPDT 3A 100V to 120VAC Flush Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PM4HF11R-M-AC120VS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Flush
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    PM4H-F
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    100V~120VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Function
    Off-Delay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Max Current Rating
    3A
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    3A @ 250VAC
  • Coil Voltage (AC)
    120V