  • PM4HF8R-M-AC240V
PM4HF8R-M-AC240V
advertisement
Manufacturer No:
PM4HF8R-M-AC240V
HK JDW NO:
590-PM4HF8R-M-AC240V
Description:
Electromechanical Relay SPDT 3A 200V to 240VAC Flush Mount/Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
PM4HF8R-M-AC240V
  • Mount
    Flush, Surface Mount
  • Number of Pins
    8
  • Max Current Rating
    3A
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Coil Voltage (AC)
    240V