  • PM5-A5B12V
PM5-A5B12V
advertisement
Manufacturer No:
PM5-A5B12V
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-PM5-A5B12V
Package:
Metal
Datasheet:
PM5-A5B12V
Description:
PANEL MOUNT ASSEM 6.35MM BLUE
Step5Bar-code shipping tag
PM5-A5B12V
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    PM5
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pin
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP67
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    PC Pin
  • Panel Cutout Dimensions
    0.25 (6.35mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    120°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    5.10mm Dia