  • PM5-B5W28V
PM5-B5W28V
advertisement
Manufacturer No:
PM5-B5W28V
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-PM5-B5W28V
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
PANEL MOUNT ASSEMBLY WHITE, 5MM
Step5Bar-code shipping tag
PM5-B5W28V
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PM5
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Wire Leads - 5.9 (150.00mm)
  • Operating Supply Voltage
    28V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.20 (5.08mm)
  • Voltage
    24V~28V
  • Viewing Angle
    120°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    5.10mm Dia
  • Forward Voltage
    28V