  • PM5RD12VW12.0
PM5RD12VW12.0
advertisement
Manufacturer No:
PM5RD12VW12.0
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-PM5RD12VW12.0
Package:
Datasheet:
Description:
LED PANEL INDICATOR RED 12V
Step5Bar-code shipping tag
PM5RD12VW12.0
    Select All
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Wire Leads - 12 (304.80mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.25 (6.35mm)
  • Voltage
    12V
  • Viewing Angle
    40°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4