  • PMA15F-15-J1N
PMA15F-15-J1N
advertisement
Manufacturer No:
PMA15F-15-J1N
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PMA15F-15-J1N
Package:
Datasheet:
PMA15F-15-J1N
Description:
Quantity:
In Stock : 6108
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMA15F-15-J1N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    PMA (15W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    4.06Lx1.22W x 3.07 H 103.1mmx31.0mmx78.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    15W
  • Current - Output 1
    1A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    78mm