  • PMA36R-120PHW
PMA36R-120PHW
advertisement
Manufacturer No:
PMA36R-120PHW
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PMA36R-120PHW
Package:
Datasheet:
PMA36R-120PHW
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Step5Bar-code shipping tag
PMA36R-120PHW
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    10°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    PMA36R (36W)
  • Size / Dimension
    4.17Lx2.03W x 1.52 H 106.5mmx51.5mmx38.5mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    36W
  • Approval Agency
    CE, cULus, RCM
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm