  • PMB2203220KSL
PMB2203220KSL
advertisement
Manufacturer No:
PMB2203220KSL
HK JDW NO:
555-PMB2203220KSL
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 2KVDC SCREW
Step5Bar-code shipping tag
PMB2203220KSL
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.22 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.1 mOhms
  • Lead Spacing
    0.906" (23.00mm)
  • Voltage Rating - DC
    2000V (2kV)
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    700V