  • PMC-0701FH1015
PMC-0701FH1015
advertisement
Manufacturer No:
PMC-0701FH1015
HK JDW NO:
617-PMC-0701FH1015
Package:
Datasheet:
PMC-0701FH1015
Description:
MICRO SMD REED SWITCH
Step5Bar-code shipping tag
PMC-0701FH1015
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5A (24 Hours)
  • Type
    Molded Body
  • Termination Style
    J Lead
  • Power - Rated
    10W
  • Size - Body
    0.374Lx0.110W x 0.091 H 9.50mmx2.80mmx2.30mm
  • Current - Switching
    500mA AC/DC
  • Operate Range
    10 ~ 15AT
  • Current - Carry
    700mA AC/DC
  • Voltage - Switching AC
    120V
  • Voltage - Switching DC
    150V
  • Length - Overall
    0.484 12.30mm
  • Height Above Board
    0.091 2.30mm