  • PMC-0701TS1520
PMC-0701TS1520
advertisement
Manufacturer No:
PMC-0701TS1520
HK JDW NO:
617-PMC-0701TS1520
Package:
Datasheet:
PMC-0701TS1520
Description:
STANDARD SMD REED SWITCH PITCH 8
Step5Bar-code shipping tag
PMC-0701TS1520
  • Type
    Glass Body
  • Termination Style
    Axial
  • Power - Rated
    10W
  • Size - Body
    0.276Lx0.079W x 0.091 H 7.00mmx2.00mmx2.30mm
  • Current - Switching
    500mA AC/DC
  • Operate Range
    15 ~ 20AT
  • Current - Carry
    700mA AC/DC
  • Voltage - Switching AC
    120V
  • Voltage - Switching DC
    150V
  • Length - Overall
    0.394 10.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C