  • PMH-10H-AC240V
PMH-10H-AC240V
advertisement
Manufacturer No:
PMH-10H-AC240V
HK JDW NO:
590-PMH-10H-AC240V
Package:
Datasheet:
Description:
Timer,Time Delay Relay,2 Form C,240VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMH-10H-AC240V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Flush
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Connector
  • Max Operating Temperature
    50u00b0C
  • Min Operating Temperature
    -10u00b0C
  • Depth
    50mm
  • Number of Contacts
    2
  • Operating Supply Voltage
    240V
  • Max Current Rating
    7A
  • Length
    36mm
  • Width
    80.3mm