  • PMT-5V350W1AM
PMT-5V350W1AM
advertisement
Manufacturer No:
PMT-5V350W1AM
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PMT-5V350W1AM
Package:
Datasheet:
PMT-5V350W1AM
Description:
Panel Mount Power Supply
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMT-5V350W1AM
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PMT (300W)
  • Size / Dimension
    8.46Lx4.53W x 1.97 H 215.0mmx115.0mmx50.0mm
  • Feature
    Adjustable Output
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    350W
  • Max Power Dissipation
    350W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, cURus
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    60A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    90V~132VAC 180V~264VAC
  • Height
    50.038mm