  • PN10-8FF-D
PN10-8FF-D
advertisement
Manufacturer No:
PN10-8FF-D
HK JDW NO:
583-PN10-8FF-D
Step5Bar-code shipping tag
PN10-8FF-D
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Feature
    Brazed Seam, Serrated Termination
  • HTS Code
  • Depth
    9.4mm
  • Wire Gauge
    10-12 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    12 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    10 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.225 (5.72mm)
  • Terminal Type
    Flanged
  • Stud/Tab Size
    8 Stud
  • Tongue Inside Opening
    0.170 (4.32mm)
  • Length
    26.67mm
  • Length - Overall
    1.050 26.67mm
  • Width - Outer Edges
    0.370 9.40mm