  • PN14-10SLF-M
PN14-10SLF-M
advertisement
Manufacturer No:
PN14-10SLF-M
HK JDW NO:
583-PN14-10SLF-M
Package:
Datasheet:
PN14-10SLF-M
Step5Bar-code shipping tag
PN14-10SLF-M
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Part Status
    Obsolete
  • HTS Code
  • Depth
    8.38mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.162 (4.11mm)
  • Tongue Inside Opening
    0.190 (4.83mm)
  • Length
    20.574mm
  • Width
    8.38mm
  • Length - Overall
    0.810 20.57mm
  • Width - Outer Edges
    0.330 8.38mm