  • PN18-10FN-M
PN18-10FN-M
advertisement
Manufacturer No:
PN18-10FN-M
HK JDW NO:
583-PN18-10FN-M
Step5Bar-code shipping tag
PN18-10FN-M
    Copper
  • Contact Plating
  • Feature
    Butted Seam
  • HTS Code
  • Depth
    7.87mm
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Terminal Type
    Standard
  • Tongue Inside Opening
    0.200 (5.08mm)
  • Length
    21.844mm
  • Width
    7.87mm
  • Length - Overall
    0.860 21.84mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm