  • PNF18-8R-M
PNF18-8R-M
advertisement
Manufacturer No:
PNF18-8R-M
HK JDW NO:
583-PNF18-8R-M
Package:
Datasheet:
PNF18-8R-M
Description:
CONN RING CIRC 18-22AWG #8 CRIMP
Step5Bar-code shipping tag
PNF18-8R-M
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Feature
    Serrated Termination
  • Depth
    7.87mm
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.080 ~ 0.136 (2.03mm ~ 3.45mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    8 Stud
  • Length
    22.098mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    0.870 22.10mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm