  • POE60D-560(G)
POE60D-560(G)
advertisement
Manufacturer No:
POE60D-560(G)
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-POE60D-560(G)
Description:
Power over Ethernet - PoE IEE802.3at - Gigabit Compatible
Step5Bar-code shipping tag
POE60D-560(G)
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Weight
    0.313lb 141.97g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    POE60
  • Size / Dimension
    3.94Lx2.25W x 1.42 H 100.0mmx56.0mmx36.0mm
  • Feature
    OCP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Power, RJ45
  • Type
    Splitter
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    98%
  • Voltage - Input
    50V~57V
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    1.1A
  • Voltage - Output
    50V~57V
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Output Connector
    2.5mm Plug (Power), RJ45 (Data)
  • Power (Watts) - Per Port
    60W
  • Compliance
    IEEE802.3af
  • Height
    36.068mm