  • POE60U-1BT
POE60U-1BT
advertisement
Manufacturer No:
POE60U-1BT
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-POE60U-1BT
Package:
Datasheet:
POE60U-1BT
Description:
IEEE802.3BT - POE INJECTOR DESKT
Step5Bar-code shipping tag
POE60U-1BT
    Select All
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    1.07A
  • Voltage - Output
    56V
  • Input Connector
    IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    60W
  • Compliance
    IEEE802.3bt
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Series
    POE60
  • Size / Dimension
    6.43Lx2.56W x 1.42 H 163.2mmx65.0mmx36.0mm